Wiadomo, że w trakcie używania systemu powstają błędy i są czasami uciążliwe. Opiszę tutaj błędy, które pojawiły się i zostały naprawione w moim systemie. Po co? Po to, aby pomóc innym użytkownikom np. gdy system nie zapamiętuje ustawień Kompozycji. Oczywiście będą tu dopisywane różne błędy systemu i jak je naprawić . Informacje będą podane w bardzo prosty sposób, aby KAŻDY użytkownik zrozumiał.


1) Windows XP nie zapamiętuje ustawień Kompozycji.

Pulpit po ponownym uruchomieciu ciągle wraca do ustawień kompozycji Windows XP zamiast ustawionej przez nas kompozycji Klasyczny Windows lub Zmodyfikowanej kompozycji.

Jak tego się pozbyć?

Mój komputer -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi. Na liście powinna być usługa Kompozycje, na którą najedź myszą i dwa razy kliknij myszą. W oknie wybierz Tryb uruchomiania -> Wyłącz i Stan usługi -> Zatrzymaj. Wciśnij Zastosuj. Zmiana powinna być widoczna od razu, ale dla pewności uruchom ponownie komputer.2) System Windows nie może odnaleźć pliku MSConfig. exe

Po wpisaniu w Uruchom msconfig.exe i wciśnięciu OK pojawia się komunikat "System windows nie może odnaleźć pliku msconfig.exe"Opiszę jak ja to zrobiłam, a potem jak radzą inni.

a) W Start -> Uruchom wpisz regedit.exe i wciśnij OK. Otworzy się Edytor rejestru. Teraz musisz odszukać dany klucz rozwijając poszczególne "plusiki" Sprawdź czy istnieje klucz w rejestrze i czy ma poprawnie ustawioną wartość domyślną
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\App Paths\MSCONFIG.EXE po jego zaznaczeniu powinno się pojawić po prawej stronie
(Domyślna) REG_SZ C:\\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe.

Jeżeli takiego klucza nie ma to trzeba go utworzyć. Zaznacz prawym przyciskiem myszy
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\App Paths
i wybierz Nowy klucz. Następnie wpisz jego nową nazwę MSCONFIG.EXE i wciśnij ENTER. Teraz zanacz po prawej stronie prawym przyciskiem myszy (Domyślna) i wybierz Modyfikuj. W miejsce migającego kursora wpisz ścieżkę, gdzie znajduje się msconfig tzn.
C:\\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe i wciśnij OK. Wyjdź z rejestru, bo już masz utworzony klucz i sprawdź czy działa Start -> Uruchom -> mscconfig.exe -> OK i powinno pojawić się okienko Narzędzie konfiguracji systemu.

Możesz też pobrać/ściągnąć na swój Pulpit ten klucz stąd msconfig.reg.txt. Musisz usunąć z nazwy pliku .txt, aby została tylko nazwa msconfig.reg. Klikasz na nim dwa razy myszą i potwierdzasz, że chcesz go dodać do rejestru.


b) Drugi sposób:

Przywróć nieuszkodzony msconfig.exe z płytki XP. Po włożeniu płytki do napędu w Start -> Uruchom wpisujesz cmd.exe i wciskasz OK. W okienku wpisujesz polecenie:
expand X:\i386\msconfig.ex_ C:\Windows\PCHealth\HelpCtr\Binaries\msconfig.exe gdzie X to litera twojego napędu CD/DVD. Wciskasz ENTER. Wyjdź z wiersza poleceń (z tego okienka)
Następnie sprawdzasz klucz tak jak opisałam w punkcie a).


3) Znikające ikonki z pasku zadań.

Ikony takie jak głośnik (regulacja głośności), logo ATI lub NVidii (karta graficzna), Windows Messenger lub inne obok zegara na pasku zadań (trayu) znikają w szybkim tempie

Jak to rozwiązać?

W Moje miejsce sieciowe jest włączone Pokaż ikony dla urządzeń sieciowych UPnP, aby to wyłączyć wciśnij Ukryj ikony dla urządzeń sieciowych UPnP.4) Komputer restaruje się podczas uruchamiania filmów na Youtube i przed reklamami (filmikami) na stronach internetowych.

Może wystąpić też System Error (102) ID 1003 Kod błędu 0x1000008e (c0000005 itd..)


Przywracanie systemu w tym przypadku nic nie dało. Dopiero zadziałało odinstalowanie:

- wszystkich sterowników od karty graficznej (wszystko z ATI lub NVidią w nazwie co znajduje się w Dodaj/Usuń programy (Windows XP)
- Javy
- Flash Playera
- Kodeków np. K-lite

Po ich odinstalowaniu i ponownym uruchomieniu komputera trzeba użyć jakiegoś programu do czyszczenia rejestrów np, Ashampoo Registry Cleaner, CCleaner'a itp. i ponownie zrestartować komputer.

Teraz trzeba zainstalować to co zostało odinstalowane. Najpierw sterowniki do karty graficznej i oczywiście restart komputera. Po każdym zainstalowanym programie zrestartować komputer.