Pakowanie przesyłek – jak się za to zabrać?

Usługi
Udostępnij na

Paczki wysyłamy bardzo chętnie. W przesyłkach docierają do naszych bliskich prezenty, a do nas zakupy ze sklepów internetowych. Duży wybór firm kurierskich na rynku powoduje, że jest w czym wybierać. Konieczne jest jednak bezpieczne opakowanie przesyłanych rzeczy, dzięki czemu na pewno dotrą do adresata całe.

Jak dobrać rodzaj opakowania?

Pakowanie przesyłek należy zacząć od dobrania właściwego opakowania, którego rodzaj powinien być dostosowany do zawartości. Drobne przedmioty albo wrażliwą na uszkodzenie zawartość dobrze jest przesłać w kartonie odpowiednich rozmiarów. Bardzo duże i ciężkie przesyłki zazwyczaj umieszcza się na paletach.

Niewielkie paczki, dokumenty i ubrania można zawinąć w kilka warstw folii, albo po prostu umieścić w kopercie. Wszystko zależy od tego, czy zawartość może się zniszczyć od uderzenia, czy też nie. Jeżeli jest raczej niewrażliwa, to karton nie będzie nam potrzebny.

Właściwy sposób układania przedmiotów w paczce

Właściwe pakowanie przesyłek umieszczonych w kartonie wymaga odpowiedniego rozmieszczenia przedmiotów znajdujących się w paczce. Ciężar powinien być rozmieszczony równomiernie (o ile to możliwe). Jeżeli w paczce znajdują się rzeczy delikatne albo bardzo wartościowe, to najlepiej każdą z osobna zawinąć w folię bąbelkową, albo podobny materiał.

Należy zawsze pamiętać, że przy pakowaniu przesyłek nie powinno się zostawiać wolnego miejsca w kartonie. Dzięki temu w czasie transportu zawartość nie będzie się przesuwać, a ryzyko uszkodzenia będzie znacznie mniejsze.

Jakie dodatkowe zabezpieczenia można zastosować?

Do całkowicie bezpiecznego pakowania przesyłek brakuje jeszcze jednego ważnego elementu. Paczka powinna być zabezpieczona z zewnątrz. Najlepiej jest ją w tym celu owinąć czarną folią stretch, która zabezpieczy zawartość przed wilgocią i zbyt ciekawskimi spojrzeniami.

Na paczce można też umieścić kilka rodzajów naklejek. Najważniejsze z nich są zdecydowanie naklejki informujące o tym, że paczki nie można rzucać, ponieważ jej zawartość jest delikatna.