Skrzynki na wodę mineralną

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Transportowanie szklanych butelek bez odpowiednich zabezpieczeń skutkować może utratą i zniszczeniem ładunku. Specjalistyczne skrzynki na wodę mineralną z przegrodami umożliwią ochronę szklanych butelek oraz ich bezpieczny transport do miejsca docelowego.

Charakterystyka skrzynek na wodę mineralną

Skrzynki transportowe wykonane są z polietylenu, który ma wysoką gęstość HDPE, dzięki czemu skrzynki na wodę mineralną są odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe co pozwala używać ich przez długi czas. Każda skrzynka podzielona jest na przegrody, co pozwala na przewożenie każdej butelki osobno. Taki zabieg ma na celu uchronienie transportowanych butelek przed obijaniem się o siebie, a co za tym idzie potrzaskaniem. Skrzynki transportowe muszą spełniać odpowiednie normy oraz posiadać niezbędne atesty i być łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Ważne jest, aby skrzynki były stabilne, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo butelkom w czasie transportu.

Rodzaje skrzynek transportowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów skrzynek na piwo oraz na wodę mineralną. W celu wyeksponowania towaru butelkowego stosowane są skrzynki display, które umożliwią zbudowanie własnej marki oraz zaprezentowanie towaru w odpowiedni sposób. Kolejnym rodzajem skrzynek są Skrzynki na piwo pełne, na których umieścić można etykietę z niezbędnymi informacjami, a także nadruk eksponujący markę własną.

Wymiary skrzynek z przegrodami

Skrzynki transportowe stosowane w przemyśle piwowarskim oraz stosowane do przewożenia wody butelkowanej mogą mieć różne wymiary w zależności od potrzeb użytkownika. Najpopularniejszymi skrzynkami na piwo są transportery o wymiarach 400 mm na 300 mm lub 400 mm na 330 mm. Skrzynki takie służą do przewożenia równocześnie 20 butelek o pojemności 0,33 litra oraz 0,5 litra. Skrzynki transportowe stosowane do przewożenia wody mineralnej oraz innych napojów butelkowanych mają najczęściej rozmiar 400 mm na 304 mm lub 415 mm na 218 mm. Na rynku dostępne są także skrzynki, w których mogą być transportowane butelki o pojemności 1 litra. Skrzynki na piwo oraz skrzynki na wodę mineralną mogą być różnego rodzaju w zależności od potrzeb użytkownika i mogą mieć różna ilość gniazd, a także różną wielkość.