Najważniejsze cechy Altium Designer

IT
Udostępnij na

System Altium Designer to narzędzie wykorzystywane przez projektantów i elektroników na całym świecie. Jest tak rozwinięty i zintegrowany, że stał się obecnie najczęściej wykorzystywanym systemem w tej branży.

Altium Designer – cechy

System jest nowoczesny i kompleksowy. Towarzyszy projektantowi od momentu narodzin pomysłu do wytworzenia prototypu.

1. Altium Designer umożliwia projektowanie w środowisku 3D, dlatego projektant ma możliwość trójwymiarowego postrzegania swojego modelu. Dzięki temu łatwiej się pracuje, co umożliwia szybsze wychwycenie ewentualnych błędów.

2. System Altium jest w pełni kompatybilny z programem CAD. Kontroluje czy model mieści się w obudowie, co jest niezwykle istotne na każdym etapie projektowania.

3. Altium Designer posiada dużą bibliotekę komponentów oraz narzędzi pozwalających na pełne tworzenie fotoprintów.

4. System jest kompleksowy i pozwala na pracę od samego początku nad pomysłem do końca, na prototypie skończywszy. Posiadanie wszystkiego w jednym miejscu i na jednym urządzeniu jest niezwykle istotne przy tak zaawansowanej technologii tworzenia.

Altium Designer cena

System nie należy do najtańszych, jednak jest niezwykle pomocny w tworzeniu elektroniki. Dla przeciętnego człowieka to spory wydatek, jednak istnieje tańsze rozwiązanie.Zakup licencji to obecnie wydatek rzędu około 30 tys.złotych. Kurs zamyka się z reguły w kwocie tysiąca złotych. Ten zunifikowany system znacznie zwiększa wydajność pracy, stąd właściciel firmy, któremu zależy na dobrej jakości tworzonych materiałów nie powinien wcale zastanawiać się nad dość sporym wydatkiem.

Altium Designer – wymagania sprzętowe

System jest kompleksowy, stąd konieczne są odpowiednie wymagania sprzętowe:

– Windows 7 – 10;
– procesor Intel Core 17;
– szybki dysk SSD i 10 GB wolnego miejsca pamięci;
– choć 16 GB RAM;
– dwa monitory o rozdzielczości 2560*1440;
– odpowiednia karta graficzna, np. GeForce GTX 1060/Radeon RX470;
– manipulator 3D;
– Adobe Reader;
– łącze internetowe;
– przeglądarka internetowa;
– Microsoft Excel;

System Altium designer jest niezwykle zaawansowany, stąd jest doskonałym narzędziem każdego projektanta i elektronika. Ułatwia pracę i umożliwia szybsze tworzenie zaawansowanej technologii.