Najważniejsze informacje o systemie Andon

Uncategorized
Udostępnij na

Dział produkcji charakteryzuje się pewną swoją specyfiką. Przede wszystkim tutaj współpracuje w jednym miejscu wiele różnych służb – pracownicy produkcji, BHP, inżynierowie itp. Często z uwagi na różne awarie czy problemy istnieje konieczność szybkiego wezwania kogoś – zwłoka w tym zakresie może zatrzymać produkcję czy spowodować wypadek…

System przywoławczy koniecznością w firmie

I tu właśnie z pomocą przychodzi nam system przywoławczy. Na czym on w zasadzie polega? Otóż generalnie rzecz ujmując tutaj chodzi o to, że za pomocą drobnego urządzenia można przywołać w dane miejsce innego pracownika, zawiadomić o problemie itp.

Co w zasadzie nam to daje? Naprawdę bardo dużo. Ile raz w końcu cała produkcja stała na długi czas, ponieważ gdzieś pojawił się jakiś problem? Albo pracownicy skarżyli się, że zanim dodzwonią się oni do działu naprawy i zanim mechanicy przyjdą, to że mija na prawdę sporo czasu? Na pewno wiele razy. Tymczasem dzięki systemowi przywoławczemu Andon nie tylko będzie można szybko kogoś wezwać, to jeszcze będzie można to monitorować

Zalety systemu Andon

Właśnie – nadszedł czas, aby trochę porozmawiać o zaletach tego systemu. Jak się one przedstawiają? Na pewno wśród nich wymienić trzeba to, że jest on wyjątkowo praktyczny. Małe tablety będą pasować do absolutnie każdego środowiska pracy. Dalej – system ten działa zdalni, także nie ma absolutnie żadnego problemu, jeśli niedostępne jest połączenie internetowe.

Warto jeszcze dodać, że system przyzywający Andon umożliwia nam także wykorzystanie wiadomości sms itp. Co więcej zapewnia on także bezpieczną archiwizację danych oraz potrafi generować raporty i nawet tworzyć wykresy. Dzięki temu bez problemu będziemy wiedzieć, ile czekano naza danych pracowników, gdzie najczęściej dochodzi do awarii itp.

Andon- najlepsze rozwiązanie

Na koniec warto jeszcze wyjaśnić , co oznaczają te zalety dla firmy. Otóż mówiąc w skrócie – zyskamy większą kontrolę nad pracownikami, możliwość zdyscyplinowania poszczególnych służb oraz pełną kontrolę nad procesem jakości.

Co więcej – warto jeszcze dodać, że Andon to obecnie zdecydowany lider na rynku systemów przywoławczych – zdecydowanie warto zatem w niego zainwestować!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo