Nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki

Oprogramowanie
Udostępnij na

Nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki sprawiają, że na rynku pojawia się coraz więcej elektronicznych sprzętów i urządzeń. Popyt na nie powoduje natomiast, że branża dynamicznie się rozwija. Warto więc poznać bliżej jej cichych bohaterów.

Oprogramowania EDA

Oprogramowania EDA – bo o nich mowa, to systemy dedykowane przede wszystkim projektantom – elektronikom. To dzięki nim procesy projektowania stają się coraz bardziej ergonomiczne. Jako przykład podać można system Altium Designer, który w Polsce z roku na rok notuje wzrost sprzedaży.

Trójwymiarowy tryb pracy

Spośród wszystkich obecnych na rynku systemów, tylko Altium oferuje tryb pracy 3D. I to właśnie on czyni program unikalnym. Żaden inny nie otwiera przed projektantami tak szerokich możliwości. A co za tym idzie – żaden inny nie jest tak funkcjonalny. Nic więc dziwnego, że w przypadku altium designer cena nie jest traktowana jako wada. Jest stosunkowo wysoka, ale za nią klient otrzymuje produkt jakościowo najlepszy.

Nieprzeciętna funkcjonalność

Mówiąc o funkcjonalności systemu, nie sposób nie przyjrzeć się jego cechom z bliska. Altium to program, który pozwala w sposób sprawny i kompleksowy zarządzać zarówno dokumentacją programową, jak i kolejnymi wersjami projektu, a następnie cyklem życia stworzonego produktu. A i to nie wszystko. Jego użytkownicy szybko doceniają rozbudowane funkcje zarządzania organizacją pracy. System usprawnia wymianę dokumentów nie tylko pomiędzy projektantami, ale też na linii projektant-wykonawca.

Dostosowanie do potrzeb firmy

Choć na rynku znaleźć można tańsze programy niż altium designer cena jego wydaje się być adekwatna do jakości. System, oprócz tego, że jest niezwykle funkcjonalny, dostosowuje się zawsze do indywidualny potrzeb firmy. Dotyczy to także wersji oraz typów licencji. Producent przewiduje bowiem zarówno możliwość wykupienia czasowej licencji na jeden komputer, jak i zakup licencji na kilka stanowisk działających jako zintegrowana sieć lokalna. Bez względu jednak na to, którą licencję klienta wybiera, zawsze dostaje program w pełnej, nieograniczonej wersji.

Altium to program, który bez wątpienia ułatwia projektowanie elektroniki. I jako nowoczesne rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w pracy projektanta, jak i na studiach jako program doskonalący.