Solidworks – jeden z najlepszych programów do CAD 3D

Oprogramowanie
Udostępnij na

Projektowanie CAD w 3D jest niezwykle żmudne, a do tego opiera się na niezliczonej liczbie obliczeń. Nawet najbardziej zaawansowany program jednak nie pomógłby projektantowi, nie mając przyjaznego interfejsu i inteligentnych rozwiązań skracających znacznie czas pracy. Do programów, które oferują te dwie rzeczy należy z pewnością Solidworks.

Wielkie możliwości i elastyczne koszty

Solidworks to oprogramowanie do projektowania w CAD 3D, które cieszy się długą tradycją, a do tego jego rozwój jest kontynuowany w sposób konsekwentny i przemyślany, w oparciu o standardy obowiązujące w różnych branżach, w których projektowanie jest fundamentem działalności i strategii rozwoju firmy.

W przypadku Solidworks cena licencji jest też wysoce elastyczna, gdyż producent oferuje wiele jej wersji, poczynając od stosunkowo tanich licencji przeznaczonych dla jednego użytkownika, pracującego na komputerze lokalnie, po licencje dla zespołów, które przeznaczone są do pracy w sieci i nastawione są na kolaborację.

Każda możliwa w przypadku solidworks licencja jest dokładnie opisana, posiadając wyszczególnione warunki użytkowania. W przypadku Solidworks cena licencji nie musi więc stanowić bariery uniemożliwiającej zakup tego znakomitego programu do projektowania CAD w 3D.

Cechy wyróżniające Solidworks pośród konkurencji

Zakupiona na Solidworks licencja jest niezwykle opłacalna, gdyż program ten nie tylko posiada cenę niższą od wielu jego konkurentów, ale także jest on czymś więcej, niż tylko kolejnym programem CAD.

Poza funkcjami charakterystycznymi dla samego procesu projektowania oferuje on bowiem wiele zaawansowanych narzędzi do renderingu, a wszystko to wzbogacone jest narzędziami do symulacji.

Program ten pozwala też importować bardzo wiele formatów używanych w rozwiązaniach innych producentów i sam potrafi też eksportować stworzone w nim projekty do plików obsługiwanych przez inne programy, dlatego też nie jest przeszkodą korzystanie przez kontrahenta z innych rozwiązań.

Dzięki temu nie jest bolesna migracja na to oprogramowanie dokonana z innych narzędzi, tak więc chcąc wyposażyć swoją firmę w najbardziej profesjonalne rozwiązania, Solidworks jest doskonałym wyborem, który dzięki inteligentnym rozwiązaniom częściowo automatyzującym pracę pomoże zwiększyć produktywność projektantów.