Relacja firma – agent w ujęciu nowoczesnych programów do zarządzania firmą

Oprogramowanie
Udostępnij na

Gdy słyszy się o programie zarządzającym firmą, ma się na myśli – zresztą całkiem słusznie – platformę do obsługi zamówień w czasie rzeczywistym. Od razu należy jednak podkreślić, że nie jest to wyłącznie platforma programistyczna dla kadry zarządzającej. Dobry program ERP jest też stworzony dla pracowników niższych pięter, w tym agentów.

Z jakich informacji korzysta program?

Profesjonalnie zaprojektowany program do zarządzania firmą, to narzędzie działające w sposób wielopłaszczyznowy, ale i… niezwykle szybki. Dawno już minęły czasy, gdy zmiany w tychże narzędziach wprowadzało się ręcznie. Dziś większość tych procesów realizowana jest w trybie automatycznym, co zresztą – biorąc pod uwagę specyfikę pracy firmy – jest wręcz koniecznością.

Oznacza to, że programy klasy erp na bieżąco analizuje dane sprzedażowe, postęp w realizacji określonych transakcji, a co za tym idzie – może przypisać te informacje do konkretnych kont. Tych zaś może być w obrębie takiego programu bardzo dużo. Bądź co bądź – większość dostawców takiego oprogramowania umożliwia praktycznie nieograniczoną multiplikację rekordów.

Agent – najniższy szczebel sprzedaży

Z informacji tych – a jakże – może korzystać również osoba bezpośrednio odpowiedzialna za realizację zleceń. Mowa tu oczywiście o agencie, który posiadając konto w programie, może na bieżąco śledzić swoje postępy w pracy na rzecz wybranego przedsiębiorstwa. Co ważne – dane te będą podzielone również na wiele innych informacji, takich jak realizacja w toku, transakcje odrzucone itd.

Oczywiście wprowadzenie takiego “apletu”, wiąże się z określonymi korzyściami również po stronie menedżerskiej. Na podstawie tychże danych można bowiem obliczyć, jakie wynagrodzenie przysługuje wybranemu agentowi. W związku z tym, że większość tych osób uzyskuje wynagrodzenia uzależnione od liczby zawartych umów, sprawa jest tu dosyć prosta.

Warto czy nie?

Biorąc pod uwagę relacje pomiędzy kadrą menedżerską a agentami, program do zarządzania firmą jest wręcz kluczowy dla obydwu stron. Każda z nich uzyskuje z tego tytułu określone korzyści, które – co równie ważne – mają przełożenie na sytuację panującą w firmie. Oczywiście w ten sposób można przyspieszyć współpracę również na wielu innych polach.

Podsumowując, nowoczesny program do zarządzania firmą to świetny sposób na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstw handlowych, w których przychody są uzależnione od liczby podpisanych umów. Jednym słowem – jest efektywnie, płynnie i elastycznie.