Co wiedzieć trzeba o przyciskach pojemnościowych?

Oprogramowanie
Udostępnij na

Dopiero postęp w technologii programowalnych układów scalonych spowodował, że przyciski dotykowe pojemnościowe stały się doskonałą alternatywą dla mechanicznych przycisków. Stosowanie przycisków pojemnościowych stało się codziennością. Dzisiaj spotykamy je każdego dnia, na każdym kroku zarówno w swoim życiu prywatnym jak i w miejscach pracy.

Dlaczego stały się tak popularne?

Przyciski pojemnościowe bardzo szybko zyskały popularność. Wiedzieć bowiem trzeba, że inżynierom znane były od lat. Jednak poziom i zbyt słaby rozwój techniki nie pozwalał na ich wykorzystanie. Jak tylko stało się to możliwe, wprowadzono je od razu do życia.

Uważa się, że są one mocne, niezniszczalne i o wiele lepsze aniżeli zwykłe przyciski.

Na czym polega ich działanie?

Każdy taki przycisk w swojej konstrukcji zawiera kondensator. To on odpowiedzialny jest za wytworzenie odpowiedniego pola elektrycznego. Wszystko opiera się tutaj na przewodzeniu, a najlepszym przewodnikiem jest palec użytkownika. Typowe przyciski dotykowe można załączyć już w momencie, gdy zbliży się do nich palec na 3mm. Dodać też trzeba, że taki typowy układ sterujący przyciskiem dotykowym składa się z programowalnego źródła prądowego, analogowego kamparatora oraz multipleksera.

Wszechstronność nowoczesnych przycisków

Przyciski dotykowe pojemnościowe są wszechstronne, a to z kolei sprawia, że używane mogą one być wszędzie. Tego typu przyciski pojemnościowe można zamontować na każdym materiale, z różnymi typami połączeń, różnorodnymi rodzajami i głębokościami instalacji. Zawsze sprawdzą się idealnie i będą mocne, trwałe i wytrzymałe. Zainstalowane przyciski dotykowe są odporne na wszelkiego rodzaju warunki w tym także atmosferyczne oraz są bezawaryjne.

Dlatego też dzisiaj stosuje się je prawie wszędzie.

Przyciski zatrzymania na żądanie

Przykładem takich przycisków mogą być popularne przyciski na żądanie montowane w tramwajach, autobusach czy na przejściach dla pieszych.Zatem przyciski dotykowe pojemnościowe są obecne w naszym życiu, ale nie zastanawiamy się nigdy w jaki przycisk przykładamy palec, gdy chcemy aby zapaliło się zielone światło.

Ich wzornictwo i kolorystyka jest przeróżna, ale zawsze są to urządzenia, na których można polegać.