Zmiany w Altium Designer 20

Oprogramowanie
Udostępnij na

Pod końcem 2019 roku została opublikowana nowa wersja programu Altium Designer. Ulepszona wersja zawiera wiele nowych, przyspieszających i ułatwiających pracę. Jest to program do projektowania PCB. Warto poznać altium designer cena i zapoznać się z tym programem.

Nowy silnik symulacji Spice w Altium Designer

Program Altium Designer 20 posiada zaawansowany, nowy silnik symulacji znany pod nazwą SPICE. Takie rozwiązanie pozwala na natychmiastowe korzyści. Przyszły rozwój wszelkich symulacji obwodów mieszanych zapewnia skalowanie. Podstawowe algorytmy nowego silnika symulacji gwarantują wielokrotnie wyższą wydajność niż poprzednia wersja. Występuje on w połączeniu z poprawioną konwergencją rozwiązań, niezawodnością oraz dokładnością.

Zmiany w menedżerze warstw w programie Altium Designer 20

W nowej wersji dokonano zmian w kalkulatorze impedancji poprzez wprowadzenie obsługi struktur coplanar. Dodanie możliwości definiowania chropowatości to kolejna dodatkowa wprowadzona zmiana. Chropowatość warstw przewodnika, która posiada efekt naskórkowości wpływa na szybkie sygnały i ich impedancję oraz pozwala na większą kontrolę w kwestii właściwości fizycznych struktury płytki.

Inne zmiany z nowszej wersji programu Altium Designer 20

Renderowanie z użyciem schematu DirectX znacznie zwiększyło szybkość i płynność zoomowania, przesuwania czy też kopiowania lub wklejania treści na schemacie.Nowa wersja posiada wiele zmian dotyczących projektów Multi – board. Zmiany te dotyczą między innymi obsługi tworzenia spisu użytych elementów, czyli BOMu całego opracowywanego projektu wielopłytkowego. Pozwalają także na eksport wykonanego złożenia 3D do PDF 3D. Altium Designer 20 pozwala również na wyrównywanie połączeń na PCB opierając się o czas wykonania propagacji sygnału w określonych ścieżkach, połączeniach xSignal czy też parach różnicowych, uwzględniając czas procesu propagacji w padach czy też przelotkach.

Program Altium Designer 20 stanowi profesjonalne narzędzie w projektowaniu PCB i warto zapoznać się z wszystkimi funkcjami. Altium designer cena to zwykle interesująca wielu projektantów kwestia, ale warto podjąć się inwestycji w program, aby mieć dostęp do funkcjonalnego i wygodnego narzędzia.