Profesjonalne oświetlenie

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Rola oświetlenia w przestrzeniach przemysłowych jest bardzo istotna. Zwykłe żarówki potrafią oświetlić dom czy mieszkanie, jednak do dużych przestrzeni potrzebne są produkty do zadań specjalnych. Oferta tego typu żarówek jest bardzo szeroka, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby dokonać dobrego wyboru.

Gdzie się sprawdzi profesjonalne oświetlenie?

Przede wszystkim produkty, takie jak żarówki led e40 sprawdzą się we wszelkiego rodzaju oświetleniu ulic. Są również polecane do magazynów, fabryk oraz warsztatów. Sprawdzą się na stacjach paliw czy parkingach.

Dedykowane są więc głównie do zewnętrznych źródeł światła. Ze względu na ich specyfikę świetnie się sprawdzą wszędzie tam, gdzie tradycyjne żarówki nie dałyby sobie rady.

Zalety żarówek ledowych

Przede wszystkim, żarówki led e40 są bardzo wydajne, ponieważ zastosowano do ich produkcji specjalne diody, wykonane z poliwęglanu o podwyższonej trwałości. Ten typ materiału sprawia, że żarówki są odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, między innymi promieni słonecznych czy opadów atmosferycznych.

Dodatkowo takie żarówki led e40 są szczelne, co oznacza, że mogą być stosowane w nieszczelnych lub otwartych oprawach. Nie wpływa to na ich wydajność, a przy okazji chroni przed spięciami.

E40 jako zamiennik innych źródeł światła

Żarówki led e40 to świetny zamiennik dla tradycyjnych lamp rtęciowych, metahalogenów czy lamp sodowych. Wszystkie te żarówki mają ten sam gwint, więc można je stosować zamiennie.

Wykorzystanie żarówek led, zamiast tych wskazanych powyżej to znaczna oszczędność, nie tylko samej żarówki, ale również prądu. Decydując się na zakup tego typu żarówek, warto zwrócić uwagę na producenta.

Dobrej jakości żarówki led powinny mieć odpowiednie certyfikaty, posiadać gwarancję oraz być przetestowane podczas niezależnych testów jakości. Dzięki temu kupujący ma pewność, że produkt sprawdzi się w trudnych i wymagających warunkach, bez wpływu na wydajność oraz żywotność żarówki led e40.