Usługi kancelarii prawnej dla firm i klientów indywidualnych

Usługi
Udostępnij na

Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidualnych. Niektórzy uważają, że nie ma sensu zatrudnianie prawnika. Późniejszy niekorzystny wyrok sądu pokazuje jednak, że trzeba było skorzystać z jego pomocy.

Zakładanie spółek

Zakładanie i obsługa prawna spółek jest tematem niezwykle obszernym. Potrzeba tutaj specjalistycznej wiedzy i doświadczenia ekspertów z branży prawniczej.

W naszym kraju można założyć kilka rodzajów spółek. Są to między innymi spółka akcyjna, spółka z o.o., spółka komandytowa, jawna, cywilna. Do każdej z nich stworzono odrębne przepisy, samodzielnie można się w tym pogubić. Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl zadba o interesy spółek i będzie to obsługa najwyższej jakości.

Założenie spółki to jedno, później trzeba jeszcze tę spółkę na bieżąco obsługiwać. Pojawia się wiele wyzwań. Wiele pytań, które nie mogą pozostać bez odpowiedzi.

Prawo karne i cywilne

Prawo cywilne jest gałęzią prawa, która zajmuje się regulacją stosunków między osobami prywatnymi. Kluczowe są tutaj umowy zawarte pomiędzy nimi. Ważne są i te ustne, i te pisemne. Stosunki ludzkie opierają się właśnie na umowach. Prawo cywilne dba też o relacje majątkowe między stronami.

Czym w ogóle jest umowa? Jest zobowiązaniem dwóch lub więcej stron do określonych działań. Zawiera się je na przykład, aby uregulować stosunki między stronami albo w celu usankcjonowania kupna bądź sprzedaży jakiejś rzeczy.

Funkcjonowanie spółki

Jak spółka funkcjonuje na co dzień? To zależy od zaangażowania osób za nią odpowiedzialnych. Na pewno w każdej spółce potrzebna jest osoba, która będzie ją reprezentowała na zewnątrz, na przykład przed sądem lub urzędem skarbowym.

Spory i konflikty to normalna rzecz w biznesie. Warto jednak zrobić wszystko, by ich uniknąć. Zatrudnienie prawnika pozwoli od razu wyrzucić z głowy pomysły, które mogą skończyć się problemami z prawem. Dobry prawnik doskonale będzie wiedział, jakich udzielić rad, by klienci byli bezpieczni, jeśli chodzi właśnie o kwestie odpowiedzialności karnej.