Wysokiej jakości materiały termoprzewodzące

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Każda osoba, która choć trochę zna się na elektronice, wie, że bardzo ważną funkcję pełnią materiały termoizolacyjne, bez których bezawaryjne działanie urządzeń nie byłoby możliwe. Jakie rodzaje materiałów termoprzewodzących można kupić?

Materiały termoizolacyjne

Producenci oferują różnego rodzaju materiały termoprzewodzące, które znajdują zastosowanie w branży elektronicznej. Do wyboru są folie silikonowe, pasty, smary i taśmy termoprzewodzące, laminaty i wiele innych materiałów, których zadaniem jest ochrona poszczególnych komponentów przed przegrzaniem.

Szeroki wybór materiałów termoprzewodzących sprawia, że ich zastosowanie jest proste i bez problemu każdy będzie mógł wymienić lub naprawić urządzenie, które wymaga zastosowania termoizolacji.

W jakich branżach stosuje się materiały termoizolacyjne?

W materiałach termoprzewodzących często stosuje się silikon, który w połączeniu z włóknem szklanym tworzy doskonałe właściwości mechaniczne i dielektryczne.

Zastosowanie materiałów termoprzewodzących jest szerokie. Przede wszystkim używane są one do produkcji sprzętu komputerowego, zasilaczy czy elektroniki do samochodów. Również w elektronice wojskowej i telekomunikacji tego typu materiały są stosowane i pomagają usprawnić działanie wielu urządzeń.

Zalety materiałów termoizolacyjnych

Materiały termoprzewodzące są dostępne w różnych formach, dzięki czemu ich zastosowanie jest banalnie proste. Folie silikonowe można zamówić na wymiar, co przyspiesza ich aplikację. Do wyboru są materiały o różnych grubościach i właściwościach.

Można zdecydować się na folię silikonową w rolce lub w arkuszu. Są to oczywiście materiały niepalne, a więc bezpieczne. Zapewniają one izolację elektryczną nawet do 10 kV/mm. Mogą być używane w sprzęcie, w którym zakres temperatur jest bardzo różnorodny. Dostępne są też materiały, które zmieniają stan skupienia pod wpływem temperatury. Można zdecydować się też na materiały bezsilikonowe.