Warto sprzedawać złom z dodatkiem wolframu

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Wysokogatunkowy złom bardzo często zawiera drogie metale. Przykładem tu jest wolfram. Metal o bardzo wysokiej temperaturze topnienia. Oczywiście występuje on w przyrodzie, jego zasoby jednak są dość małe. Największe złoża zaś odległe od naszego kraju. Z tych między innymi powodów skup wolframu i jego ponowne wykorzystywanie jest koniecznością.

Wolfram. Metal powszechnie wykorzystywany w produkcji

Wolfram, z uwagi na swoją bardzo wysoką temperaturę topnienia, powszechnie wykorzystywany jest w produktach, których temperatura pracy jest lub może być wysoka. Przykładem są tu choćby takie części samochodowe jak tarcze hamulcowe. Te z powłoką węglika wolframu są bardzo cenione i dużo droższe od innych, ale też niesamowicie wytrzymałe i odporne na wysoką temperaturę pracy. W wielu narzędziach także można znaleźć części z węglikiem wolframu, choćby w profesjonalnych wiertłach. Nie każdy ma świadomość tego, że tego typu produkty i narzędzia można sprzedawać w skupie wolframu. Sprzedaż tego typu złomu może zaś być niesamowicie opłacalna.

Nie trzeba sprzedawać samego wolframu

Skup wolframu jest miejscem, gdzie można oczywiście sprzedawać tylko wolfram, ale skupuje się też złom z jego dodatkiem i to nie tylko taki, w którym łatwo zauważyć elementy wykonane z wolframu. Kupowany jest też wysokogatunkowy złom z domieszką wolframu. Bardzo często – na przykład – wolfram dodaje się do stopu metali, z którego wykonywane są łożyska. Wiele osób może sobie zadawać pytanie jak stwierdzić ile wolframu jest w takim stopie. Jak się okazuje nie jest to takie trudne. Przy pomocy specjalistycznych urządzeń pracownicy punktu skupu złomu są w stanie to określić. Stwierdzenie ile jest wolframu w danym stopie metalu jest bardzo istotne. Od tego zależy bowiem celu skupu złomu z dodatkiem wolframu.

Podsumowując

Sprzedaż wysokogatunkowego złomu może być niesamowicie wręcz opłacalna. Oczywiście sprzedając go po prostu jako złom stalowy czy mieszany, nie zarobi się zbyt wiele. Oddając taki złom do skupu wolframu, z zaskoczeniem można stwierdzić, że pieniędzy za skupiony złom mamy dużo więcej, niż otrzymalibyśmy w zwykłym skupie złomu stalowego i metali kolorowych.