Ekran dotykowy – ochrona, porady

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Ekran dotykowy, to bardzo powszechnie stosowane rozwiązanie w naszych telefonach, ale też w laptopach i innych urządzeniach.
Ekran dotykowy, jest nie tylko, praktyczny ale także po prostu łatwy w obsłudze, naciskanie poszczególnych literek, jeszcze nigdy nie było takie proste. Ekrany dotykowe, mimo tego mogą się psuć. Co wtedy?

Nie działający dotyk w telefonie

Nie musi to być koniecznie poważna awaria wymagająca drogiego serwisowania, czasem warstwa brudu na ekranie może skutecznie uniemożliwić jego prawidłowe działanie.

Kurz, olej, różne drobinki należy usunąć wilgotną ściereczką np. do okularów lub ścierką z mikrofibry. Wilgotne palce mogą również skutecznie zakłócić działanie telefonu, należy więc zwrócić na nie uwagę. Jeżeli, nie mamy wodoodpornego telefonu, dobrze zastanowić się czy przypadkiem nie był on w ostatnim czasie narażony na działanie nadmiernej wilgoci.

Wina po stronie telefonu?

Niestety, nowoczesne urządzenia nie są perfekcyjne.Zresetowanie telefonu może być dobrym pomysłem, możliwe że telefon po prostu chwilowo się zawiesił i po ponownym włączeniu telefon będzie funkcjonował poprawnie.

Innym rozwiązaniem jest próba przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu.

Jeżeli te czynności nie przyniosły efektu, to możliwe że ekran dotykowy uległ usterce, co za tym idzie konieczna będzie wizyta u fachowca, który ewentualną szkodę naprawi bądź zaleci jakieś inne działania.Warto zasięgnąć porady u osoby specjalizującej się w tym, sami możemy narobić ewentualnie jeszcze większych szkód.

Chroń swój telefon

Innym rozwiązaniem mogącym ochronić ekran dotykowy jest inwestycja w jedno z dostępnych akcesoriów do telefonu, takie jak etui chroniące ekran bądź też szkło hartowane, będące dostępne w różnych rozmiarach dostosowane na prawie każdy telefon jaki jest na rynku.Etui, nie tylko ochroni ekran przed stłuczeniem, ale także przed ewentualnym zalaniem w odpowiednim wariancie.Szkło natomiast, wzmocni konstrukcje ekranu, tak by nie był on aż tak podatny na wszelkie działanie siły mechanicznej.

Inną, mniej praktyczną poradą będzie zachowanie uwagi, podczas korzystania z telefonu. Ekran dotykowy, to jednak dość wrażliwy element, którego nie należy testować do granic możliwości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.