Newslettery a nowoczesny program do zarządzania firmą

Oprogramowanie
Udostępnij na

Udostępnianie informacji za pośrednictwem tak zwanych newsletterów to bardzo skuteczna forma reklamy i ciekawy sposób na podtrzymanie kontaktów handlowych. Co ciekawe, można nimi dość łatwo zarządzać również za pośrednictwem programu do zarządzania firmą. W zasadzie można powiedzieć, że funkcja ta jest jednym z filarów tychże aplikacji.

Zarządzanie newsletterami, czyli… co?

Nowoczesny program do zarządzania firmą pozwala w wygodny sposób zarządzać newsletterami. Co ważne – nie stworzymy za jego pomocą określonego pliku (no może poza zdefiniowanymi wcześniej szablonami), ale dzięki niemu można łatwo zarządzać listą osób, do których może on dotrzeć. Co więcej, funkcjonalny CRM pozwoli na automatyczny zapis nowych rekordów, które będą powiązane z bazą sprzedażową.

Taki mariaż jest zresztą bardzo potrzeby. Dawno już minęły czasy, gdy liczba kontaktów w ramach listy newsletterów była definiowana ręcznie. Funkcjonalne narzędzia do zarządzania firmą pozwalają ów proces zautomatyzować i przyspieszyć. Dotyczy to zarówno samych kontaktów, jak i częstotliwości udostępniania im danych!

Podział na agentów? Czemu nie?

Polityka zarządcza wielu firm jest uzależniona od liczby podpisanych umów. Coraz częściej pojawia się konieczność wprowadzenia podmiotu w postaci indywidualnego opiekuna klienta. Osoba taka – pełniąc rolę agenta – mogłaby analizować, jaki wpływ ma ona na klientów właśnie za pośrednictwem wspomnianego już wcześniej newslettera.

Co więcej, na podstawie tych danych można obliczać dodatkowe (np. premiowane) wynagrodzenie każdego z agentów. Będzie ono wykładnią sprzedaży, która – jak łatwo się domyślić – będzie owocem podtrzymywania relacji z klientem właśnie za pośrednictwem dedykowanych, cyfrowych informatorów.

Różne treści, różne możliwości

A może by tak dostosowywać treść newsletterów do profilu osoby kupującej? Oczywiście robienie tego w sposób indywidualny będzie bardzo trudne, ale od czego jest profesjonalny program do zarządzania firmą? Na chwilę obecną można skorzystać z rozwiązań, które automatycznie dostosowują treść newsletterów do odpowiednich klientów.

Podsumowując, z punktu widzenia przedsiębiorcy obsługującego system zarządzania zadaniami, nietrudno dojść do wniosku, że newsletter to jedna z najskuteczniejszych form promocji własnej marki. Niestety, zarządzanie nim jest bardzo czasochłonne i męczące. Na szczęście programy do zarządzania firmą znacznie ułatwiają i skracają ów proces.