Paletopojemniki IBC – najważniejsze zalety

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Każda osoba pracująca w transporcie doskonale wie, jak trudne jest przewożenie substancji ciekłych. Są one bardzo podatne na ruch, łatwo o ich wylanie, a także mogą w skrajnych przypadkach nawet spowodować uszkodzenie pojazdu. Rozwiązaniem wielu tych problemów są specjalne paletopojemniki IBC. Paletopojemnik producent — który będzie najlepszy?

Czym jest paletopojemnik IBC?

Czym w takim razie są paletopojemniki IBC? Jest to specjalny, wielokrotnego użytku kontener, który wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Mocowany jest on na palecie, a całość wzmocniona jest specjalną metalową siatką, która ma zapewniać o wiele większą stabilność ładunku.Każdy paletopojemnik IBC posiada na swojej górze otwór, poprzez który napełniany jest cieczą, a także specjalny spust na jednej ze ścian bocznych, aby można go było sprawnie opróżnić.

Główne zalety paletopojemników

Czym dokładnie charakteryzują się takie paletopojemniki IBC? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że ich specjalna konstrukcja zapewnia niezwykle bezpieczne przewożenie ładunku. Przewożąc płyny w taki sposób, nie ryzykuje się ich rozlaniem czy też wpłynięciem na stabilność pojazdu.Oczywiście paletopojemniki tego typu są również uniwersalne. Oznacza to, że można w nich przewozić nie tylko zwykłą wodę, lecz także innego rodzaju płyny, nawet te o charakterze żrącym. Dzięki temu, że tworzywo nie pochłania smaku, zapachu czy też koloru płynu, a także daje się je łatwo wyczyścić, ładunki mogą być szybko zmienianie.

Paletopojemniki producent — jak wybrać najlepszego?

Jak zatem widać, przy pomocy paletopojemników IBC transport właściwie wszystkich płynów staje się nie tylko możliwy, lecz również bardzo łatwy. Nie oznacza to jednak tego, że każdy tego typu produkt jest wart kupienia. Ogromną rolę odgrywa tu jego producent.Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że producenci takich paletopojemników różnie podchodzą do kwestii kontroli jakości swoich produktów. Z tego też powodu wersje jednego mogą być mniej trwałe, podczas gdy drugiego producenta będą mogły być użytkowane przez wiele kolejnych lat. Rzecz jasna wpływa to także na cenę, lecz na uwadze należy mieć fakt, że utracenie ładunku lub też uszkodzenie pojazdu będą o wiele kosztowniejsze niż wydatki na wysokiej jakości paletopojemnik.