Skąd brać zdjęcia na bloga?

Internet
Udostępnij na

Obecnie blogowanie jest trudniejsze niż kilka lat temu. Dzisiejszy czytelnicy są bardziej wymagający i bloger, który chce osiągnąć sukces, musi ich wymaganie spełnić. W przeciwnym razie szybko uciekną i zapomną o istnieniu naszego bloga. Dobrym sposobem na przyciągniecie uwagi czytelnika, jest dobieranie ładnych, przyciągający grafik.

Skąd brać grafiki na bloga?

Zanim zaczniemy ściągać masowo grafiki google, warto zastanowić się skąd w ogóle zdjęcia brać. Zdjęcia ściągnięte z google obrazy mogą być objęte prawami autorskimi a żadem początkujący bloger, nie chce mieć problemów z prawem. Skąd więc legalnie pobierać zdjęcia, jeśli nie z google grafika?

Zdjęcia najlepiej pobierać ze specjalnych banków zdjęć. Takie banki oferują całą masę zdjęć, w różnych tematykach, które można legalnie pobrać iw wykorzystać na swojej witrynie. Oto trzy przykładowe, popularne banki zdjęć:
– Pixabay
– Unsplash
– Gratisography

Jak wybrać najlepsze zdjęcie na bloga?

Wyszukiwanie zdjęć w bankach jest równie łatwe co wyszukiwanie w google grafika. Trudniej wybrać to jedno, idealne zdjęcie mając tysiące opcji do pobrania. Wybierając grafikę do artykułu musimy, przede wszystkim zadbać o to, by wpasowała się ona w jego tematykę. Warto też, by pasowała ona do poprzednich zdjęć zamieszczanych na blogu. Spójność jest bardzo estetyczna, a to przyciąga uwagę ludzi, nie odwracając ich uwagi od tekstu. Wybierając zdjęcie, należy patrzeć również na jakość. Banki zdjęć zwykle posiadają wysokie jakościowo zdjęcia, ale pamiętajmy, że zdjęcie jest wizytówką tekstu i musi spełniać jak najlepsze standardy.

Wiele początkujących blogerów pobiera zdjęcia z google obrazy. Ludzie zaczynający przygodę z blogowaniem nie wiedzą, jakie są konsekwencje takich działań. Grafiki google lepiej unikać, bo jest w niej sporo zdjęć objętych prawami autorskimi. Taki błąd może blogera sporo kosztować a autor pobranego przez nas zdjęcia, może nie przejąć się naszymi przeprosinami i zażądać pieniędzy. Najbezpieczniej korzystać z banków zdjęć, które są darmowe i całkowicie legalne. Takie banki oferują tysiące darmowych zdjęć, więc każdy znajdzie coś dla siebie, mogąc przy tym spać spokojnie. Zdjęcia są już nieodłączną częścią bloga i popularność takich banków stale rośnie.