WordPress dla przedsiębiorstwa

Internet
Udostępnij na

Nawet najlepszy pomysł na przedsiębiorstwo i osiągnięcie zysków może się nie sprawdzić, jeśli nie opracuje się odpowiednich kanałów kontaktu z potencjalnymi klientami. Jeśli klientem docelowym jest grupa ludzi młodych i tych w średnim wieku koniecznym jest zaistnienie ze swoją firmą w internecie. Aktualnie brak własnej strony internetowej to wielkie zaniedbanie, pod względem marketingowym.

Pierwsza strona internetowa i pozycjonowanie wordpress

Zakup domeny oraz miejsca na serwerze twa aktualnie kilkanaście minut. Wiele serwisów dostarczających domeny daje także możliwość umiejscowienia na start krótkiej wizytówki. Dużo lepszym rozwiązaniem pod względem istotnego czynnika jakim jest pozycjonowanie strony wordpress jest skorzystanie z licznych szablonów i samodzielne wypełnienie strony internetowej odpowiednią treścią. WordPress to narzędzie, które daje wiele możliwości rozwoju, nawet dla gotowych szablonów stron. WordPress pozycjonowanie pozwala z kolei na wypełnienie szablonu treścią, która zainteresuje klienta i skłoni go do bezpośredniej interakcji z przedsiębiorstwem. Szablony dla narzędzia wordpress są zarówno darmowe jak i bezpłatne. Mnogość dodatkowych wtyczek pozwala na dowolne wręcz modyfikacje rzeczonych szablonów.

Jak wypełnić stronę atrakcyjną treścią i zadbać o pozycjonowanie strony wordpress?

Przede wszystkim, tym co ma przyciągnąć klientów do interakcji ze stroną powinna być umieszczona treść. Zanim przejdzie się do publikacji treści na stronie warto zatem zastanowić się czym zainteresują się potencjalni klienci, oraz do jakich grup docelowych ma trafić konkretna informacja. Następnie należy zastanowić się co potencjalny czytelnik wpisze w wyszukiwarkę – są to tak zwane frazy kluczowe. WordPress pozycjonowanie zakłada, że kilkunastu fraz warto wybrać dwa lub trzy słowa kluczowe i wokół nich zbudować naturalny tekst. Nie powinien być on sztucznie naszpikowany frazami ani linkami. Dodatkowo powinien mieć optymalną treść – pomiędzy 300 znaków do około 1500 znaków klienci są w stanie skupić się na czytanym tekście. Aby tekst był kompletny warto uzupełnić go pasującą grafiką. Poprawne pozycjonowanie wordpress to w tym przypadku nie tylko sam tekst, ale doprowadzenie do interakcji ze strony klienta.