TMS system. Pomocny w firmie transportowej

Usługi
Udostępnij na

Prowadzenie firmy transportowej wiąże się z koniecznością kierowania flotą nawet kilkudziesięciu pojazdów. Monitorowania przejazdów, minimalizowania pustych ładunków i planowania transportu tak, by usługi transportowe były realizowane na czas. Nie jest to łatwe zadanie. Jeśli zajmować się będzie nim tylko człowiek, pojawia się duże ryzyko błędów.

System komputerowy pomoże w prowadzeniu firmy transportowej.

Pomocny w takiej firmie może być TMS system. TMS to skrót od Transportation Management System. Jego celem jest wspieranie zarządzania, monitorowania i rozliczania wszelkich środków transportu. Zarządzanie transportem z TMS system jest dużo łatwiejsze. Przede wszystkim system minimalizuje ryzyko błędów ludzkich lub też zwykłego pominięcia ważnych elementów zarządzania firmą transportową. System pomaga między innymi zminimalizować puste przebiegi pojazdów. To bardzo ważne, bowiem puste przebiegi pojazdów generują potężne straty, nigdy zaś zyski.

TMS system. Mniejsze ryzyko błędów i nie tylko

System TMS to mniejsze ryzyko błędów w zarządzaniu flotą transportową ale nie tylko to jest jego zaletą. Dzięki systemowi, dużo łatwiej realizować wiele zadań transportowych na raz i mieć nad tym pełną kontrolę. Czynnik ludzi w takiej sytuacji jest bardzo często zawodny. Człowiek nie jest w stanie przyswoić sobie wielu danych związanych z realizacją sporej ilości zleceń transportowych i poprowadzić wszystko tak, by zadania transportowe były realizowane wzorowo. System TMS jest narzędziem, które w tym bardzo pomaga. Niezwykle istotne w tym systemie jest jedno – człowiek, który nim zarządza, ma dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym, nie musi więc czekać na to, aż one spłyną. To pomaga podejmować szybkie i odpowiednie decyzje.

Nie tylko zarządzanie flotą samochodów

System TMS to oczywiście nie tylko zarządzanie flota pojazdów, ale o wiele więcej udogodnień. Przykładem jest tu choćby zarządzanie pracownikami mobilnymi, a także obsługa wszelkich procesów handlowych związanych z transportem i ich rozliczanie. .

Warto zainwestować w ten system

Firmy, które są zainteresowane użytkowaniem takiego systemu, mogą zdecydować się na zakup licencji na używanie programu. Możliwa jest oczywiście także opcja najmu systemu. Decydując się na niego, zawsze warto wybierać pełną wersję, która daje o wiele więcej możliwości niż wersje okrojone. Wynajem programu lub zakup licencji nie wiążą się z dużymi kosztami.