Wydajność pracy a technologia

Usługi
Udostępnij na

Każda dziedzina prędzej czy później jest skazana wprowadzanie do niej innowacyjnych technologii, które zmieniają sposób pracy. Nie inaczej jest z windykacją w której, jak się spekuluje, w ciągu 3 lat będzie o 40% więcej botów, niż jest w tej chwili.

Voicebot windykacja – czyli dlaczego boty zastępują pracowników

Wraz z rozwijającą się technologią, coraz więcej firm decyduje zastępować pracowników ludzkich maszynami. Dzieje się tak głównie, bo roboty mogą być tworzone już w tak dobry sposób, że są w stanie zastępować ludzi nawet w bardziej skomplikowanych pracach, nawet w takich, które wymagają komunikacji z drugą osobą. Voicebot dla windykacji ma wiele do zaoferowania, może wykonywać podstawowe prace jak, weryfikacja danych rozmówcy, udzielanie informacji o statusie sprawy, kwocie i przyczynie zaległości, przekazywanie wiadomości na temat możliwości spłaty zadłużenia, potwierdzenia deklaracji ze strony dłużnika dotyczących płatności i jeszcze wiele innych. Nie można zaprzeczyć, że jest to imponujące. Jednak pomijając to, jego największą zaletą jest nieomylność, która jest tak bardzo ważna, gdy w grę wchodzi windykacja miękka.

Voicebot windykacja – korzyści i wady

Korzyścią na pewno jest zautomatyzowanie pracy, co zaowocuje szybciej i lepiej wykonaną pracą, plus zawsze będziemy pewni, że praca, którą bot miał wykonać, zostanie wykonana. Do tego możemy być pewni zadowolenia naszych pracowników z takiej pomocy, bo voicebot dla windykacji, wpływa bardzo pozytywnie na szybkość pracy i odciążenie zbędnym nakładem pracy. Bot wykona wszystkie prace, które normalnie siedzieliby na głowie pracowników, dzięki czemu oni będą mogli skupić się na innych pracach, w ramach których bot nie może nic zrobić. Niestety, wszystko ma swoje minusy. Świadomość tego, że bot zajmuje jakieś miejsce w firmie, które wcześniej było miejscem jakiegoś człowieka, czyjegoś znajomego, może negatywnie wpłynąć na atmosferę w firmie. Nie ma co oszukiwać rzeczywistości, taki bot pozbawi kilku ludzi pracy, oszczędzimy sporo, bo nie będziemy musieli płacić co miesiąc pensji, wystarczy, że zapłacimy raz za bota, a on cały czas będzie pracował i to jeszcze wydajniej niż człowiek.

Zaboli to przede wszystkim osoby, dla których windykacja miękka stanowi główne zajęcie w pracy, ponieważ ich praca będzie mogła być łatwo zastąpiona.