Zastosowanie nowoczesnych czyszczarek laserowych

Maszyny i urządzenia
Udostępnij na

Laser przyniósł prawdziwy przełom w technologii. Dziś jest wykorzystywany w medycynie czy kosmetologii, ale także w przemyśle. Jednym z urządzeń, które cieszą się szczególną popularnością, są czyszczarki wykorzystujące wiązkę światła, a przez to bardzo dokładne i niemal niezawodne. Jak działają i kiedy wykorzystywane są czyszczarki laserowe?

W jaki sposób pracują nowoczesne czyszczarki laserowe?

Jak usunąć trwałe zabrudzenie czy opierający się czyszczeniu smar? Dawniej trzeba było wybierać między metodą mechaniczną – mozolną i wymagającą – a niosącą ryzyko uszkodzenia powierzchni metodą chemiczną. Często zdarzało się, że obie zawodziły, a farba, smar czy lakier nadal pozostawały na powierzchni.Na szczęście technologia przyniosła bardziej zaawansowane i skuteczne rozwiązania, takie jak czyszczarka laserowa. Ta emituje precyzyjną wiązkę światła, dzięki któremu możliwe zostaje rozbicie i usunięcie nawet utrwalonych plam, których nie dało się zlikwidować z zastosowaniem tradycyjnych metod.

Kiedy warto zastosować technologię czyszczenia laserowego?

Technologia czyszczenia z użyciem lasera ma dość szerokie zastosowanie. W przemyśle wykorzystywana jest do czyszczenia śrub i spoiw, ale i dokładnego oczyszczania odlewów przemysłowych. Doskonale nadaje się do usuwania smarów, odtłuszczania powierzchni, oczyszczania z farb i lakierów. Czyszczarka laserowa bardzo dobrze radzi sobie także ze rdzą. Ciekawym faktem jest, że laserowe czyszczarki są wykorzystywane także przez konserwatorów zabytków czy dzieł sztuki. Laser jest bowiem niezwykle precyzyjny i nie narusza oryginalnej struktury dzieła. Stosuje się go zatem do konserwacji między innymi obrazów i fresków.

Czyszczarki stosujące laser: wydajne, dokładne i bezpieczne

Czyszczarki laserowe mają bardzo wiele zalet, które sprawiają, że w usuwaniu wielu trudnych zabrudzeń są właściwie bezkonkurencyjne. Nie tylko są bardzo precyzyjne i wydajne, ale też bezpieczne.Co więcej, nie emitują hałasu ani szkodliwych odpadów, są bezpieczne dla pracowników, środowiska pracy i przyrody. Nie wymagają drogiej konserwacji i są stosunkowo niedrogie, jeśli chodzi o eksploatację. Nie zawsze trzeba kupować czyszczarkę laserową, można ją także wypożyczyć od jednej z działających na terenie kraju firm.